fbpx

Milliste kuludega arvestada töötajate rahulolu uuringu iseseisval läbiviimisel?

Kui palju maksab töötajate rahulolu-uuringu läbiviimine iseseisvalt?

Töötajate uuringute omakäeline läbiviimine tundub sageli mõistliku võimalusena, eriti kui eelarve on piiratud või kui ettevõttes leidub juba vajalikke ressursse ja oskusi. Panin mõni aeg tagasi kirja ülevaate eelarvest, millega arvestada välispartneri kaasamisel (https://empler.ee/kui-palju-maksab-tootajate-rahulolu-uuringu-labiviimine-koostoos-valise-partneriga/).

Aga selleks, et teha informeeritud otsus konsultandi kaasamise või isetegemise vahel, on oluline mõista iseseisva rahulolu-uuringu läbiviimisega seotud kulusid. Hinnasilte ma kõikidele töölõikudele juurde riputada ei saa. Igas organisastioonis on oma niinimetatud “tegevuse või tunni hind”, aga vaatame lähemalt, milliste kuluartiklitega võiks arvestada. 

 

  • Ettevalmistuskulud

Uuringu kommunikatsiooniplaani loomine, küsimustiku koostamine ja töötajate osalemismäära suurendamine nõuavad aega ja võimalik, et ka mõnikord ka ekspertide kaasamist. Spetsialistide konsultatsiooni hinnad algavad sageli 50-100 eurost tunnis, olenevalt nõustaja kogemusest. Eeldatav kulu sellele etapile võib olla umbes 350 eurot.

  • Tarkvara ja tööriistad

Tasuta küsitlustööriistad võivad sobida lihtsamate uuringute jaoks. Keerukamad platvormid maksavad alates 30 eurost kuus kuni paarisaja euroni, sõltuvalt kasutajate arvust ja funktsioonidest. Aastase litsentsi puhul võib see summa ulatuda 300-500 euroni. Arvesta ka tööajaga, mis kulub platvormi seadistamisele.

  • Personalikulud töötajate uuringu läbiviimisel

Uuringu administreerimisel on personalitöötaja roll keskne. Eeldades, et uuringu läbiviimisele kulub ca 20 tundi, võid välja arvutada oma personalitöötaja kulu selles etapis. Arvesta kindlasti aega, mis kulub nii uuringu eeltööle, küsitluse koostamisele, vastuste kogumisele ja suhtlusele nii juhtide kui ka töötajatega. Siia juurde võivad lisanduda ka motivatsioonipakettide või auhindade eelarve, et motiveerida töötajaid uuringus osalema. 

  • Andmete analüüs

Andmeanalüüsi tarkvaraks on tihtilugu MS Excel või mõni hea AI-tööriist. See võib maksta alates 10 eurost kuus, kallimad ja keerukamad süsteemid võivad maksta kuni 100 eurot aastas. Kuna see etapp on väga oluline ja andmeanalüüsi vigade risk on kõrge, võid kaaluda välise analüütiku abi. Teenus võib maksta 50–150 eurot tunnis, olenevalt uuringu keerukusest, andmeanalüüsi ühikute mahust ja nõutavast analüüsi metoodikast. Kui kasutad oma inimest, siis analüüsimaht võib võtta aega ligi 30-40 tundi. 

  • Raportite koostamine ja tulemuste esitlemine

Tulemuste selge visualiseerimine ja mõjus aruandlus nõuavad aega ja oskusi. Aruandluse koostamine võib võtta personalitöötajalt 15 kuni 20 tundi. Kui see töö tehakse personaliosakonna väliselt, oma analüütikute ressursiga, siis arvesta konkreetse(te) spetsialisti(de) tunnitasuga. Üldiselt ei ole ma näinud, et suurt rõhku oleks pandud visualiseerimistarkvara kasutamisele. Samas oma kogemusest ütlen, et see on tulemuste loetavuse ja presenteerimise osas väga oluline. Seega kui raporteid visualiseerida, tuleks arvestada lisaks nii tööriista maksumuse kui ka koolituskuludega.

 

Kokkuvõte

Otseste ja kaudsete kulude tabel peaks nüüd valmis olema. Uuringu eelarvestamine ei olegi nii raske – löö vaid Exceli read kokku ja saad langetada lõpliku otsuse. 

Valiku tegemisel on oluline arvesse võtta ka potentsiaalseid riske, mis kaasnevad oma ressursiga uuringu läbiviimisel. Selleks võivad olla töötajate anonüümsuse ja konfidentsiaalsuse tagamine, väike vastamismäär, keeruline andmete analüüsimine või vähemõjus tulemuste esitamine. Seega mõtle korraks, kas välise teenuspartneri kaasamine võiks olla kuluefektiivsem ja turvalisem valik või piisavalt pädev personaliosakond hoiab kogumaksumus soodsamana. 

Keiu Kaitsa

Keiu Kaitsa

HR-projektijuht

5217065

 

Loe minust lähemalt (https://empler.ee/minu-lugu/)

Rahulolu-uuringu teenuse kohta saad infot https://www.empler.ee/rahuloluuuring/



 

 



Jaga:

Teised postitused:

Kas kõiki juhte kirjutakse?

Kas kõiki juhte kirutakse?

Lühike ja lihtne vastus: ei kiruta. Aga juhtimiskvaliteet on üks oluline põhjus miks head inimesed või talendid organisatsiooni valivad või siis sealt lahkumise kasuks otsustavad. 

Kuidas värbamisturundus enda kasuks tööle panna?

Värbamismaastik on pidevas muutumises ning alatasa tuleb valdkonna entusiastidel kohaneda uue tehnoloogia ja erinevate tööturu trendidega. Viisime seetõttu maikuu keskpaigas läbi kaks põnevat veebiseminari, mis

Võta ühendust